Familie lulesh

Shko poshtė

Familie lulesh

Mesazh nga Admin prej Sat Aug 30 2008, 13:18

Aristolochiaceae
ėshtė familje e luleve. Nė kėtė familje bėjnė pjesė shtatė grupe me rrethė 400 antarė dhe i takonė fisit Piperales


Edituar pėr herė tė fundit nga Admin nė Sat Aug 30 2008, 13:22, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Familie lulesh

Mesazh nga Admin prej Sat Aug 30 2008, 13:19

Helmatuni evropian


Asarum europaeum Ritet nė pjesė tė dryshme tė Evropės me lartėsi 10-15 cm mbi tokė.

Helmatuni evropian (Asarum europaeum)


Lista • Asarum arifolium
 • Asarum canadense
 • Asarum caudatum

  • Asarum caudatum caudatum
  • Asarum caudatum viridiflorum

  </li>
 • Asarum europaeum (Helmatuni evropian)
 • Asarum hartwegii
 • Asarum lemmonii
 • Asarum marmoratum
 • Asarum naniflorum
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi