Perse shteti i con farmacite drejt paligjimitetit?

Shko poshtė

Perse shteti i con farmacite drejt paligjimitetit?

Mesazh nga Admin prej Sun Aug 31 2008, 11:58

Shume ilace te cilat shteti Shqipetar nuk i lejon te hyjne ne menyre te rregullt nga dogana, shume farmaci i marin ne menyre te jashtligjshme.Pse ndodh kjo?Nderkohe qe nje lloj ilaci i importuar eshte shume me teper efektiv se nje nga prodhimet e profarmes,Shteti nuk e lejon cdoganimin e tyre duke len shume te semure te vuajne nga pasojat aesore qe ju shkakton prodhimi vendas.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Perse shteti i con farmacite drejt paligjimitetit?

Mesazh nga ultimo101 prej Thu Nov 06 2008, 12:28

une mendoj se pergjigja eshte shume e thjeshte
pasi dikush qe eshte lart ka ne prone te veten profarmen dhe sic e dini ne shqiperi ligjet i bejme si te duam ose me sakte si te na duhen nuk lejohet cdoganimi.... eshte per te ardhur keq....
mjer ata qe kane nevoje per ilace.....
e te mendosh se duam te hyme ne europe...nuk ka europe qe na mban brenda....
avatar
ultimo101
Admin
Admin

Numri i postimeve : 19
Age : 33
Registration date : 11/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi