Zvicra 3 milion euro per zhvillimin e arsimit profesional ne

Shko poshtė

Zvicra 3 milion euro per zhvillimin e arsimit profesional ne

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 08:37

3 milionė Euro ėshtė granti i
parashikuar nė fazėn e parė tė marrėveshjes mes shtetit shqiptar dhe
atij zvicerian pėr zhvillimin dhe vazhdimin e reformės nė Arsimin dhe
Formimin Profesional shqiptar (AlbAFP).

Kėshilli
i Ministrave vendosi pėr miratimin e kėsaj marrėveshjeje
qė u nėshkrua ne 23 Korrik 2008 nga Ministria e Arsimit dhe Shkencės dhe Ministria e
Punės, Cėshtjeve Sociale dhe Shanseve tė Barabarta.

Sipas
marrėveshjes do tė krijohet njė “qendėr e lėvizshme” e Formimit
Profesional pėr zonėn verilindore tė vendit, e cila ėshtė menduar tė
ushtrojė aktivitetin e saj nė qytetet Pukė, Kukės, Tropojė, Peshkopi
dhe Burrel.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi