Master pėr mėsuesi tani edhe nė katėr universitete nė rrethe

Shko poshtė

Master pėr mėsuesi tani edhe nė katėr universitete nė rrethe

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 08:51

Masteri pėr mėsuesi tashmė mund tė ndiqet edhe nė katėr universitetet e
tjera tė vendit nė rrethe. Pavarėsisht shqetėsimit tė ngritur nga
drejtuesit e universiteteve nė Tiranė pėr vonesat qė po krijohen pėr
nisjen e studimeve master, qeveria, ka miratuar mastera tė tjerė pėr
universitetet e rretheve. Kėshilli i Ministrave vendosi dje, hapjen e
programeve tė studimit master i nivelit tė parė pranė Universitetit tė
Gjirokastrės, Korēės, Elbasanit dhe Shkodrės. Gjithashtu, qeveria ka
pėrcaktuar edhe lėndėt nė tė cilat mund tė ndiqen studimet pėr master
tė nivelit tė parė si dhe diplomat qė do tė lėshohen nė pėrfundim tė
tyre.
Gjirokastėr

Kėshtu, nė Universitetin “Eqrem Ēabej”, nė Gjirokastėr, masteri pėr
mėsuesi do tė ndiqet nė Fakultetin e Mėsuesisė. Nė kėtė fakultet,
masteri i niveli tė parė pėr mėsuesi mund tė ndiqet nė lėndėt
“Gjuhė-Letėrsi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master
i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė-Letėrsi.
Gjithashtu, ky master mund tė ndiqet edhe nė lėndėt
“Histori-Gjeografi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė
master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Histori-Gjeografi.
Ndėrsa nė Fakultetin e Mėsuesisė nė Universitetin “Fan S. Noli” nė
Korēė, masteri i nivelit tė parė pėr mėsuesi mund tė ndiqet nė lėndėt:
“Gjuhė-Letėrsi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master
i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėt Gjuhė-Letėrsi; Nė lėndėt
“Gjuhė angleze”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master
i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė angleze.

Elbasan

Nė Universitetin “Aleksandėr Xhuvani” nė Elbasan, masteri i nivelit
tė parė pėr mėsuesi do tė ndiqet nė Fakultetin e Shkencave tė Edukimit.
Master pėr mėsuesi, nė kėtė fakultet do tė ndiqet nė lėndėt:
“Gjuhė-Letėrsi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet, diplomė
master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėt Gjuhė-Letėrsi; Nė
lėndėt “Biologji-Kimi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet,
diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėt Biologji-Kimi;
Nė lėndėn “Gjuhė italiane”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet,
diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė italiane;
Nė lėndėn “Gjuhė gjermane”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet,
diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė gjermane;
Nė lėndėn “Gjuhė frėnge”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet,
diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė frėnge;
Nė lėndėt “Gjuhė angleze”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet,
diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė angleze.
Shkodėr

Qeveria ka miratuar njė larmi masterash pėr mėsuesi edhe pėr
Fakultetin e Shkencave tė Edukimit pranė Universitetit “Luigj
Gurakuqi”, nė Shkodėr. Nė Fakultetin e Shkencave tė Edukimit, masteri
pėr mėsuesi do tė ndiqet nė lėndėt “Gjuhė-Letėrsi”, nė pėrfundim tė tė
cilit do tė lėshohet diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė
lėndėt Gjuhė-Letėrsi; Nė lėndėt “Matematikė-Fizikė”, nė pėrfundim tė tė
cilit do tė lėshohet diplomė master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė
lėndėt Matematikė-Fizikė; Nė lėndėt “Matematikė-Informatikė”, nė
pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master i nivelit tė parė,
nė mėsuesi, nė lėndėt Matematikė-Informatikė; Nė lėndėt
“Biologji-Kimi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master
i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėt Biologji-Kimi; Nė lėndėn
“Gjuhė angleze”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė master
i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėn Gjuhė angleze; Nė lėndėn
“Gjuhė gjermane”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė
master i nivelit tė parė, nė mėsuesi, nė lėndėt Gjuhė gjermane.
Programet e studimeve master i nivelit tė parė nė mėsuesi pėr ciklin e
lartė bazė realizohen me 60 kredite dhe zgjatja normale e tyre ėshtė
njė vit. Kėto programe studimi do tė fillojnė veprimtarinė mėsimore nė
vitin akademik 2008-2009.
Marre nga gazeta ALBANIA
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi