Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 09:12

• Diplomė e nivelit tė dytė, DND, nė punė sociale, me profil drejtim klinik.

• Diplomė e nivelit tė dytė, DND, nė punė sociale, me profil organizim komunitar;

• Diplomė e nivelit tė dytė, DND, nė punė sociale, me profil politikė sociale.

2. Programet e studimeve tė ciklit tė dytė realizohen me 120 kredite dhe zgjatja normale e tyre ėshtė dy vite.

3. Kėto programe studimi tė
fillojnė veprimtarinė mėsimore nė vitin akademik 2008-2009.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 09:13


Universitetit “Ismail Qemali”, Vlorė

1. Hapet, pranė universitetit “Ismail Qemali”, Vlorė, nė Fakultetin
e Edukimit, tė programit tė studimit, master i nivelit tė parė nė
mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėt
“Matematikė-fizikė”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet, diplomė
master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė
arsimit bazė, nė lėndėt matematikė-fizikė.

2. Ky program studimi realizohet me 60 kredite dhe zgjatja normale e tij ėshtė njė vit.

3. Ky program studimi tė fillojė veprimtarinė mėsimore nė vitin akademik 2008-2009.


avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 09:14

Universiteti “Luigj Gurakuqi”, Shkodėr


1. Hapjen, pranė universitetit “Luigj Gurakuqi”, Shkodėr, nė
Fakultetin e Shkencave tė Edukimit, tė programeve tė mėposhtme tė
studimit, master i nivelit tė parė nė mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė
arsimit bazė:

a) Nė lėndėn “Gjuhė italiane”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė
lėshohet diplomė master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin
e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėn gjuhė italiane;

b) Nė lėndėn “Gjuhė frėnge”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė
lėshohet diplomė, master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin
e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėn gjuhė frėnge.

2. Kėto programe studimi realizohen me 60 kredite dhe zgjatja normale e tyre ėshtė njė vit.

3. Kėto programe studimi tė fillojnė veprimtarinė mėsimore nė vitin akademik 2008-2009.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 09:14

Universiteti “Aleksandėr Xhuvani”, Elbasan


1. Hapjen, pranė universitetit “Aleksandėr Xhuvani”, Elbasan, nė
Fakultetin e Shkencave tė Edukimit, tė programeve tė mėposhtme tė
studimit, master i nivelit tė parė nė mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė
arsimit bazė:

a) Nė lėndėt “Matematikė-Fizikė”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė
lėshohet diplomė, master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin
e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėt matematikė-fizikė;

b) Nė lėndėt “Matematikė-Informatikė”, nė pėrfundim tė tė cilit do
tė lėshohet diplomė, master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr
ciklin e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėt matematikė-informatikė;

c) Nė lėndėt “Histori-Gjeografi”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė
lėshohet diplomė, master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin
e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėt histori-gjeografi.

2. Kėto programe studimi realizohen me 60 kredite dhe zgjatja normale e tyre ėshtė njė vit.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Admin prej Fri Oct 03 2008, 09:15

Universiteti “Fan S. Noli”, Korēė


1. Hapjen, pranė Universitetit “Fan S. Noli”, Korēė, nė Fakultetin
e Mėsuesisė, tė programit tė studimit, master i nivelit tė parė nė
mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė arsimit bazė, nė lėndėt
“Matematikė-Fizikė”, nė pėrfundim tė tė cilit do tė lėshohet diplomė,
master i nivelit tė parė, MNP, nė mėsuesi, pėr ciklin e lartė tė
arsimit bazė, nė lėndėt matematikė-fizikė.

2. Ky program studimi realizohet me 60 kredite dhe zgjatja normale e tij ėshtė njė vit.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Age : 30
Localisation : Tirane
Registration date : 13/03/2007

Shiko profilin e anėtarit http://mirazh.msnyou.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Universitetet, pėrcaktohen degėt qė ofrojnė mastera tė nivelit tė parė dhe tė dytė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi