Versioni i parė zyrtar i Windows 7

Shko poshtė

Versioni i parė zyrtar i Windows 7

Mesazh nga ultimo101 prej Sun Feb 01 2009, 23:11

Nėse
jeni aq tė guximshėm sa qė dėshironi tė luani me versionin e ri tė
sistemit operativ tė Microsoftit, keni parasysh se kėtė mund ta bėni
qysh prej ditės sė nesėrme, 9 janar 2009.

Me disa versione
eksperimentale tė Windowsit tė ri pėrdoruesit nė mėnyrė tė paautorizuar
janė duke luajtur qė bukur njė kohė, i kanė siguruar ato nėpėrmes
torrentave tė caktuar, mirėpo qė prej ditės sė nesėrme kėtė mund ta bėj
kushdo qė ka dėshirė. Microsoft ka vendosur qė publikut t’i ofrojė
versionin eksperimental tė Windows 7, e sipas paralajmėrimeve, atė do
tė mund ta shkarkojnė rreth 2.5 milionė pėrdorues.

Tė gjitha
kėto qė u pėrmendėn mė lartė i ka bėrė tė njohura Steve Ballmer,
drejtor ekzekutiv nė Microsoft, nė fjalimin e tij drejtuar vizitorėve
tė panairit tė elektronikės shpenzuese - CES 2009.


Sipas tij,
kėrkesat minimale harduerike pėr Windows 7 janė procesori me shpejtėsi
prej 1 GHz, 1 GB memorie e sistemit, 16 GB hapėsirė e tė dhėnave dhe
mbėshtetja pėr DX9 me 128 MB memorie.

Data zyrtare e daljes sė
Windows 7 nuk ėshtė bėrė e njohur, mirėpo ende mbetet nė fuqi ajo e
paralajmėruar mė herėt, nė fillim tė vitit 2010.
avatar
ultimo101
Admin
Admin

Numri i postimeve : 19
Age : 33
Registration date : 11/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi